Joanna Bmth 08.04.2009 22:15

Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica,

Kilka lat temu korzystalam z uslug astrologa, wrozek i osoby przygotowujacej uzdrawiajace esencje energetyczne. Z grzechow tych sie wyspowiadalam i nigdy juz do nich nie wracalam. Kilka razy przyszlo mi na mysl, ze moze powinnam upomniec te osoby, ze ich dzialalnosc jest bardzo ciezkim grzechem. Nie wiedzialam jak powinnam to dokladnie zrobic i w koncu o upomnieniu ich zapominalam.

Ostatnio znalazlam w archiwum Radio Maryja audycje dokladnie opisujace zagrozenia zwiazane z magia, okultyzmem, bioenergioterapia, new age itp. Takze w kilku wydaniach dwumiesiecznika katolickiego pt. ,Milujcie sie' znalazlam bardzo ciekawe artykuly demaskujace zlo ukryte w tych praktykach. Teraz znacznie bardziej zdaje sobie sprawe z grzesznosci ww praktyk. Pomyslalam sobie, ze moze powinnam w ramach braterskiego upomnienia wyslac poczta anonimowa przesylke (aby nie narazac siebie na kontakt z tymi osobami) zawierajaca ww. artykuly z pisma 'Milujcie sie'.

Uprzejmie prosze o odpowiedz czy powinnam dokonac takiego upomnienia, czy lepiej nie, aby nie narazac sie na jakikolwiek kontakt z tymi osobami (nawet anonimowy).

Czy moze powinnam ograniczyc sie tylko do modliwy o nawrocenie tych osob ?
Pragne zaznaczyc, ze osoba sporzadzajaca esencje jest osoba wierzaca w Boga, posiadajaca obraz Jezusa Chrystusa w swoim domu (a przynajmnie bylo tak jeszcze ok. 2 lata temu, kiedy po raz ostatni mialam kontakt z ta osoba). Dodam jeszcze, ze Pani astrolog, ktora udzielala swoich porad na falach stacji radiowej zostala co najmniej raz publicznie upomniana na temat grzesznosci astrologii przez jednego z sluchaczy dzwoniacych do radia.

Przepraszam za brak polskich znakow w moim zapytaniu, gdyz korzystam z angielskiej klawiatury.

Z gory dziekuje za odpowiedz na moje pytania.

Szczesc Boze

Odpowiedź:

Upominać należy z miłości, nie ze strachu, że popełni się grzech. Można oczywiście upomnieć, wskazać drogę, anonimowo. Ale jeśli Pani tego nie zrobi trudno mówić o winie. Powszechnie wiadomo co na tematy mówi Kościół. Kolejne upomnienie nieznanej osoby pewnie niewiele zmieni. Choć może...

Upominać nalezy zawsze z miłością. Dlatego większy obowiązek upominania ciąży na tych, którzy sa jakoś bliżej z błądzącymi związani...

J.