karolina 12.11.2008 21:07

Mam pytanie odnośnie ściągania plików mp3.
Czytałam wcześniejsze wypowiedzi Odpowiadającego na ten temat i zgadzam się z jego punktem widzenia. Sumienie jednak cały czas podpowiadało mi, żebym zapytała, co na ten temat sądzi spowiednik.
Kiedy go o to zapytałam na spowiedzi, odpowiedział mniej więcej coś takiego: ' słuchać możesz, ale w kwestii posiadania... gdybyś np. była piosenkarką, chciałabyś mieć jakiś zysk ze swoich utworów, prawda? ' odpowiedziałam twierdząco. Dodał więc, że za posiadanie muzyki trzeba więc zapłacić.

Osobiście podzielam zdanie zawarte w wypowiedziach Odpowiadającego, no ale nie chciałam dyskutować na spowiedzi z księdzem, w końcu to ma być spowiedź, wyznanie grzechów, a nie długotrwałe debaty.
Nie wiem teraz, co mam robić - zastosować się do tego, co powiedział spowiednik czy postępować zgodnie z tym, co wcześniej uważałam za słuszne?
Bo nie jestem osobą jakąś specjalnie zamożną, nie stać mnie na to, by kupić sobie wszystkie płyty, jakie chciałabym mieć.
W miarę możliwości, kiedy dostanę jakieś pieniądze od rodziców, staram się od czasu do czasu kupić jakąś płytę, no ale chyba zrozumiałym jest, że nie mogę przeznaczać wszystkiego, czego dostanę na płyty, jest też wiele innych potrzebnych mi rzeczy.
Co mam w tym wypadku zrobić?

Odpowiedź:

Najlepiej byłoby znaleźć jakiś złoty środek między chęcią posiadania wszystkich płyt, a tymi, na których najbardziej Ci zależy. Staraj się po prostu jak najwięcej płyt kupować...

J.