jg 08.04.2008 00:07

Szczęść Boże!
Jestem osobą wciąż poszukującą własnego powołania (dosłownie i w przenośni). Obecnie studiuję pedagogikę, ale z roku na rok coraz intensywniej myślę o życiu w zgromadzeniu zakonnym. Dość długo ignorowałam, a nawet negowałam takową możliwość, uważając, że nie mam ku temu odpowiednich predyspozycji...Zawierzyłam się więc Panu Bogu i czekam, co będzie dalej. Jednak nie zwalnia mnie to z działań w tym kierunku ...więc pytam. Widzę dla siebie możliwość połączenia życia zawodowego i duchowego. Pragnęłabym zsyntezować miłość do Boga i dzieci.Jeśli tylko to możliwe bardzo proszę o udzielenie informacji na temat żeńskich zgromadzeń zakonnych zajmujących się opieką i wychowaniem sierot bądź dzieci upośledzonych (w kraju i poza jego granicami). Byłoby mi to bardzo pomocne, gdyż w wielości propozycji znajdujących się w internecie ciężko wyłuskać te najtrafniejsze w moim wypadku.
Zdaję sobie sprawę, iż bardzo wiele osób tutaj szuka pomocy i ich sprawy są naprawdę naglące, dlatego też nie oczekuje na szybką odpowiedź. Cierpliwość jest na szczęście moją mocną stroną:)
Pozdrawiam serdecznie. Z Bogiem

Odpowiedź:

Odpowiadający ma ten sam problem. Zakonów żeńskich jest całą masa i trudno znaleźć wśród nich wszystkie, które zajmują się pracą wychowawczą. Robi to chyba spora część żeńskich zgromadzeń.

Proponuję zajrzeć TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ i TUTAJ

Bardziej kompleksowe informacje o zakonach można znaleźć korzystając z informacji zawartych TUTAJ

J.