ania 10.07.2007 09:28

Mam takie pytanie czy jak dziewczyna która ma 17 lat chce wstopić do zakony czy może juz to zrobić czy musi mieć więcej lat. Jeśli tak t czy musi zrezygmował ze szkoly do którejteraz chodz? co ma zrobić zreby do takiego zakonu wstąpic? i gdzie takie zakony są.

Bóg zapłać za odpowiedzi

Odpowiedź:

1. Prawo kanoniczne przewiduje, że aby wstąpić do zakonu trzeba mieć co najmniej 17 lat. W praktyce konkretny zakon może przyjmować np. jedynie osoby pełnoletnie.

2. Jeśli wstąpisz do zakonu siłą rzeczy będzie musiała zrezygnować ze szkoły. Przynajmniej z tej szkoły, do której dotychczas chodzi. Chyba że wstąpisz do klasztoru w miejscowości, gdzie twoja szkołą jest. Wtedy możesz to ustalić z przełożonymi. Ale zawsze lepiej przed pójściem do klasztoru szkołę skończyć.

3. O zasady obowiązujące przy przyjęciu do zakonu trzeba się dowiedzieć w tym konkretnym zakonie.

4. Gdzie są zakony... Zobacz TUTAJ

5. Twoje pytanie (pośpiech w podejmowaniu decyzji, obojętność wobec tego do jakiego zakonu pójdziesz) nasuwa przypuszczenie, że o zakony pytasz z powodu jakiegoś przykrego wydarzenia, które Cię dotknęło. Ucieczka do klasztoru nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Tam raczej przychodzi się po to, żeby walczyć dla Chrystusa, a nie uciec przed światem. Może jakoś inaczej się pozbierasz? Powodzenia...

J.