kasia 03.07.2007 20:53

Przeczytałam kilkakrotnie w portalach katolickich że jeżeli nie kochamy siebie to nie mozemy kochać innych itp ze w pewnej kwestii obrazamy Boga itp szczerze mówiąc jestem przerazona??? nie akceptuje siebie jestem gruba i byloby nawet spoko tylko ze tam bylo napisane ze mozna schudnac no tak ale jak ja mam bulimie i w ogole takie prablemy obaraam Boga? czyli nie kocham nikogo?

Odpowiedź:

Wszyscy jesteśmy ludźmi. I możemy kochać tylko na naszą, ludzką miarę - i innych ludzi, i siebie, i Boga. Prawdziwą miłość daje Bóg.

Proszę nie patrzeć na miłość w systemie "zero-jedynkowym". To nie jest tak, że albo kochasz, albo nie. Inaczej nie można by było miłości się uczyć i do miłości dojrzewać.

Czy można kochać innych, nie kochając siebie? Na pewno można. Ale jeśli uczymy się akceptować siebie, tym bardziej potrafimy kochać innych i Boga samego.

Czy obraża Pani Boga bulimią i brakiem akceptacji siebie? Bulimia to choroba, nikt sobie jej nie wybiera. Nie można Boga obrazić chorobą. Ale proszę pamiętać, że Bóg Panią kocha dokładnie taką, jaka Pani jest w każdej chwili. Razem z bulimią i wszelkimi problemami.

JK