happy7 28.06.2007 17:59

1 Z tego co pamiętam to w religii nazej pewne "informacje są natchnione Duchem Św" w każdym razie na pewno tak jest i już, koniec kropka. Czy w innych religiach ich przedstawiciele też tak głoszą bo jeżeli tak to powstaje istny paradoks i ktoś kłamie albo ktoś się myli. Co sądzi o tym osoba odpowiadająca?

2. Czy można na przykład porównywać jedną religię do drugiej w kategoriach lepsza gorsza. Kościól prawda ostatnio bardzo krytykuje rzeczy takie jak joga, pozytywne myślenie, bioenergoterapia i inne ostrzejsze a przecież to rzecz normalna dla religi wschodnich. Więc czy one są złe. Czy chrześcijaństwo jest na tyle inną religią od religi wschodnich że nie można dojść do porozumienia. Jeżeli tak to kto ma rację? Jak naprzykład widzą chrześcijaństwo wyznawcy buddyzmu czy hinduizmu. Czy osoba odpowiadająca nie uważa że kośiół zbyt regorystycznie podchodzi do tych spraw?

FINISH :)

Odpowiedź:

1. Zobacz TUTAJ

2. Odpowiadającego złości stawianie sprawy w ten sposób. Bo w normalnych układach staramy się rozróżniać prawdę od fałszu i nie twierdzimy, że w sumie nie wiadomo. Gdy pracodawca nie wypłaci należnej pensji nikt nie dyskutuje z nim na zasadzie, że w sumie nie wiadomo czy wypłacił czy nie. Nie wypłacił. Ma zapłacić i koniec. Podobnie jest gdy ktoś nas skrzywdzi, oszuka itd. Gdy przychodzisz do mechanika i mówisz, że coś ci w samochodzie stuka nie oczekujesz od niego, że będzie wszczynał dyskusję czy stuka czy nie, ale że sprawdzi co i jak i postara się naprawić. Podobnie powinniśmy podchodzić do religii. Spróbuj rozważyć która jest wiarygodna, a nie mów, że w sumie nie wiadomo. Bo tak zrobiłbyś w każdym innym wypadku.

J.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg