Ania 01.03.2007 09:15

Wttam.
W związku z moim ostatnim pytaniem (2007-02-12 11:43:21) chciałambym wiedzieć czy odpowiadający chce powiedzieć że musimy się wstrzymać ze współżyciem aż do czasu kiedy będę mogła znów zajść w ciąże?? przecież to nie możliwe ... jesteśmy przecież normalnymi ludźmi, normalnym zdrowym małżeństwem i potrzebujemy cielesnego zbliżenia!!! znajomy ksiądz powiedział mi że w takim wypadku popełniamy grzech lekki, widzę że zdania na ten temat są podzielone. Komu wierzyć??

Odpowiedź:

Pani pytała, czy może używać środków antykoncepcyjnych w sytuacji, gdy jest pani po cesarskim cięciu. Odpowiadający powiedział, że Kościół w sprawie antykoncepcji dla nikogo nie czyni wyjątków (z wyjątkiem zagrożenia gwałtem). Chciał więc powiedzieć tylko tyle, że nie ma jakiegoś zezwolenia na korzystanie ze środków antykoncepcyjnych dla par, które mają problemy ze stosowaniem metod naturalnych.

Nie jest prawdą, że po porodzie nie można stosować metod naturalnych (zwłaszcza, że wedle Pani słów jest ani zdrowym człowiekiem). Proszę zajrzeć ,a href=http://embrion.pl/npr/>TUTAJ , Link "Sytuacja szczególne"....

Jeśli ów ksiądz uznał, że korzystając z prezerwatywy popełniacie grzech lekki to bierze to na swoje sumienie. Warto tylko zauważyć, że grzech lekki też jest grzechem, tyle że mniejszym. Sytuacja, której ktoś popełnia grzech z myślą że mu wolno, bo jest to tylko grzech lekki, zakrawa na kpinę z Bożego miłosierdzia.

J.