Zosia 17.01.2005 13:16

"Jak przekonać Świadka Jehowy że nie ma racji? Czytałam już coś w stylu "katlolickiej polemiki z nauką Świadków" która opiera się tak samo na interpretacji Pisma jak nauka Świadków. Interpretacja contra interpretacja. Ciężko się dyskutuje próbując ukazać która jest bardziej logiczna zwłaszcza żę w wierze wielu rrzeczy uzasadnić i wytłumaczyć się po prostu nie da.

autor: Zosia


Odpowiedź: Wydaje się, że najlepiej zrobisz odwiedzając jakieś strony zajmujące się polemiką ze Świadkami Jehowy. Możesz zobaczyć np. TUTAJ albo TUTAJ "


Czyli jednak pozostaje polemika? Z tym że nie każdy prosty człowiek ma tyle wiedzy aby zrozumieć argumenty apologetyczne. A Bóg chyba chce być także poznany przez prostych ludzi, nie tylko przez teologow. Nie ma jakiegoś nadrzędnego argumentu dla którego prosty człowiek, be wchodzenia w apologetyke, powinien wierzyć interpretacji Kościoła, a nie Świadków Jehowy?

Odpowiedź:

Jest jeden prosty argument, który zawsze dla katolika powinien być rozstrzygający, a którego można użyć w odniesieniu do siebie, unikając subtelności teologicznych: "bo tak uczy pozostający w Bożej opiece Kościół". Jeśli wiem czym jest Kościół, to jego nauka musi być prawdziwa.

Tyle że w polemice ze Świadkami Jehowy wcale nie trzeba jakichś subtelnych argumentów. Wystarczy czytać Pismo Święte, a nie jego urywki..

J.