grzegorz 08.11.2004 23:10

Czemu mowimy o "tajmenicy" zamartwychwstania? czy dlatego ze Jezus nikomu tego nie powiedzial wprost zanim sie to wydarzylo? czy chodzi o sens calego wydarzenia? gdzie moglbym poza tym znalezc w miare przystepne wytlumecznie sensu zmartwychwstania? i ostatnie pytanie- Pan Jezus zmarl za nasze grzechy na krzyzu-a jednak nie wszyscy dostaja sie do nieba- mimo ze Pan Jezus zmarl za wszystkich.. czemu wiec nie wszystkim zostaje przebaczone?

Odpowiedź:

1. Mówimy o tajemnicy zmartwychstania, gdyż wymyka się ona naszemu rozumowemu poznaniu, wyjaśnieniu. A Pan Jezus zapowiadał zmartwychwstanie, ale uczniowie go chyba nie rozumieli. Czytamy (Łk 24, 6-7)

"Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie".
oraz wcześniej:

Łk 9, 22
"I dodał: Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie".

oraz

Łk 18, 31-33
"Potem wziął Dwunastu i powiedział do nich: Oto idziemy do Jerozolimy i spełni się wszystko, co napisali prorocy o Synu Człowieczym. Zostanie wydany w ręce pogan, będzie wyszydzony, zelżony i opluty; ubiczują Go i zabiją, a trzeciego dnia zmartwychwstanie".


2. Przystępne wyjaśnienie sensu zmartwychwstania znajdziesz TUTAJ i TUTAJ

3. Wolą Bożą jest, abyśmy wszyscy spotkali Go kiedyś twarzą w twarz i mogli na zawsze cieszyć się razem z Nim. Bo za wszystkich umarł nasz Mistrz, Jezus Chrystus. Jednak On nie zbawił nas automatycznie. Aby skorzystać z szansy jaką daje, trzeba autentycznej wiary, wyrażającej się także w dobrym życiu; trzeba przyjęcia Go jako swego Zbawiciela. Pamiętajmy też, że tak naprawdę nie wiemy ile osób idzie do piekła...

J.