Maciek 26.04.2004 07:39

Mam dwa pytania :
1)Czy zapadły już jakies decyzje w sprawie przygotowywania kandydatów do diakonatu stałego?
2)Chodzi mi o Wasz stosounek do art. ktory ukazal sie we Frondzie dotyczacego przezyc z pograncza smierci. zamieszczony byl on tez na Waszym portalu. ja chcialeem podzielic sie pewnym spostrzezeniem. oto autor zaklada, ze wizje bliskich krewnych sa dzielem demonow. Ze tylko nieliczni maja wizje Swietych. Mam wrazenie ze Autor pojecie swietego utozsamia z pojeciem kanonizowanego. Dlaczego to np. moja prababcia nie mialby byc Swieta? Przeciez swietym jest te kto jest zbawiony, a imion wszystkich swietych poprostu nie znamy? Czy znana jest Panstwu tresc tego artykulu i jaki jest Wasz stosunke do zaatych w nim tez? Czy Kosciol wogole wypowiadala sie na temat zjawisk z pogranicza smierci?

Odpowiedź:

1. Na ustanowienie w Polsce instytucji stałego diakonatu zgodziłą się niedawno Stolica Apostolska. To kolejny krok, ale do pierwszych święceń droga nie tak prędka. Więcej znajdziesz TUTAJ

2. Proszę wybaczyć, ale ten dział ma służyć odpowiadaniu na pytania, a nie komentowaniu artykułów. Dlatego tylko bardzo krótko:

a) Tak naprawdę nie wiadomo co widzi umierający człowiek: czy to jakaś rzeczywistość (jaka?) czy omamy spowodowane niedotlenieniem mózgu. Kościół do tego typu rewelacji podchodzi ostrożnie i nie traktuje ich jako dowodu na potwierdzenie swojej wiary...

b) Oczywiście nie wszyscy święci zostali kanonizowani. Śwęto wszystkich nieznanych obchodzimy 1 listoipada (za zmarłych przechodzących oczyszczenie modlimy się 2 listopada).

J.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg