iza 06.02.2004 20:18

Chodzę do 1 klasy liceum muszę wiedzieć już teraz co chcę studiować aby jak najlepiej przygotować się do matury.Z jednej strony chciałabym zostać lekarzem, nie lubię jednak fizyki, lubię historię i biologię podobnodobrze rysuję. Jak mam prosić Jezusa wskazał mi zawód do którego jestem powołana?jak mi odpowie? w jaki sposób mam go słuchać? teraz wydaje mi się że chcę zostać lekarzem, pewnego dnia na mszy podczas kazania o powołaniu poczułam silne pragnienie bycia lekarzem. Teraz jednak nie wiem czy istotnie chodziło mi o pomoc pacjentom (choć już dawno zdecydowałam że chce w życiu pomagać ludziom) czy o szacunek u ludzi z jakim, tak mi się przynajmniej wydaje, spotykają się lekarze. Czy istnieje jakaś modlitwa, za pośrednictwem której poznałabym swoje powołanie?(mam świadomość iż pytanie to nie jest może zbyt ściśle związane z przeznaczeniem tej strony, gorąco jednak proszę o pomoc)

Odpowiedź:

Skoro jesteś w pierwszej klasie, to masz jeszcze czas. Niech zbytnio nie przeraża Cię myśl, że jeszcze nie odkryłaś swojego powołania. Przez ponad dwa lata wiele może się wydarzyć. Poza tym ostateczna decyzja także nie zapadnie zaraz po maturze. Nawet jeśli wybierzesz jakiś kierunek studiów, a potem zmienisz zdanie, to właściwie nic się nie stanie. Nie bój się. Staraj się zawsze czynić dobro. Jeśli będziesz na nie nastawiona, to odnajdziesz właściwą życiową drogę...
Nie ma takiej modlitwy, po odmówieniu której człowiek automatycznie rozpoznaje swoje powołanie. Na pewno możesz jednak prosić Boga, aby Ci pomógł. Możesz to robić własnymi słowami. Jeśli chcesz, możesz posłużyć się modlitwą zamieszczoną na stronie:
http://www.sds.org.au/region/vocation-bod-pl.htm

J.