Kaha 05.10.2003 22:16

Co to jest 9 pierwszych piatków miesiąca?? Czy mogę je ofiarować w intencji nawrócenia np moich rodziców? Czy wtedy nadal łaska "udzieli" się także mi?
Czy jest to jednorazowe - i tu nie wiem jak to określić - nabożeństwo (?) czy tez 9 pierwszych piątków mozna odprawiać kilka razy w życiu. Dziękuję za każdą infromację :)

Odpowiedź:

Nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca związane jest z obietnicami danymi przez Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque dla czcicieli Jego Boskiego Serca:

1.Dam im wszystkie łaski, potrzebne w ich stanie.
2. Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.
3. Będę ich pocieszał we wszystkich strapieniach.
4. Będę ich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci.
5. Wyleję obfite błogosławieństwo na wszystkie ich przedsięwzięcia.
6. Grzesznicy znajdą w Mym Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia.
7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
8. Dusze gorliwe szybko dojdą do wysokiej doskonałości.
9. Błogosławić będę domy, w których obraz Mego Serca będzie zawieszony i czczony.
10. Kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych.
11. Imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w Mym Sercu i na zawsze w nim pozostaną.
12. Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca Mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy będą przyjmować Komunię Św. w pierwsze piątki przez kolejne dziewięć miesięcy, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski Mojej, ani bez Sakramentów Św., i że Serce Moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci.

Dwunasta obietnica dotyczy tych wszystkich, którzy "będą przyjmować Komunię Św. w pierwsze piątki przez kolejne dziewięć miesięcy", a nie ich rodziny czy bliskich. Prosimy jednak by nabożeństwa tego nie traktować jak praktyki magicznej. Warto w tym względzie przeczytać wyjaśnienie, jakiego niegdyś w tej kwestii udzielił o. Jacek Salij. Kliknij TUTAJ
Warto też zajrzeć TUTAJ

J.