ArchGabriel 06.11.2016 21:02

Dlaczego Jezus nie opowiedział ludziom o bakteriach, zarazkach, biologicznej sferze życia, przestrzegając ich żeby myli ręce i dbali o higienę? Dlaczego nie opowiadał o gwiazdach, ich ruchach, jak powstają, jak wyglądają, jak działa wszechświat, czym jest słońce? Był Synem Boga, więc jako ktoś kto zna stwórcę tego wszystkiego powinien wiedzieć o takich rzeczach, a takie informacje (jak chociażby te o chorobach, i zarazkach) mogły ocalić wiele ludzkich istnień. Choroby w biblii traktowane są jak złe duchy, dlaczego Jezus nie wyjaśnił ludziom istoty chorób i tego że mają one podłoże biologiczne a nie mistyczne?

Odpowiedź:

Niewiele chorób jest traktowanych w Biblii jako efekt działania demona. Oprócz tych, które dziś nazwalibyśmy psychicznymi chyba tylko epilepsja (albo coś, co ją przypomina). 

A czemu Jezus o tym nie powiedział? Odkąd człowiek istnieje na tym świecie po wygnaniu z Edenu musi też znosić wszystkie istniejące w tym świcie przeciwności. A jego celem nie jest wieczność na tym świecie, ale zmartwychwstanie i życie wieczne....

A przy okazji odpowiadając na pytanie, czemu Jezus nie nie mówił o kosmosie... Co właściwie miał powiedzieć? Za 200 lat nasza wiedza o kosmosie będzie pewnie znacznie szersza. To jaki stan wiedzy miał przedstawić: ten z XIX wieku, z XX czy XXIII?

Jezus objawił nam tylko te prawdy, które są potrzebne do zbawienia. Wiedzę na temat świata człowiek zdobywa sam. 

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg