Gość 10.03.2016 00:48

1. Chciałabym zapytać o przyrzeczenie składane przy duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Ponieważ w różnych miejscach są różne informacje na ten temat. Czy przyrzeczenie muszę składać uroczyście w kościele, czy mogę w domu? Czy mam czekać na jakąś konkretną datę lub święto, czy mogę zacząć od razu? Chciałabym zacząć modlitwę jak najszybciej, stąd też szukam uproszczenia w złożeniu przyrzeczenia. Nie wiem, tylko czy uroczyste przyrzeczenie jest ważniejsze, czy zmienia wagę modlitwy?

2. Moja bratowa pracuje w sklepie z odzieżą i posiada zniżkę dla pracowników na ubrania. Czy grzechem będzie jeśli, poproszę ją czasem o kupienie konkretnej rzeczy dla mnie, więc też skorzystam z tej zniżki? Wiem, że ona czasem sobie w ten sposób dorabia, że kupuje koleżanką ubrania ze zniżką, sprzedając kilka złotych drożej niż kupiła. Mam problem z oceną moralną tej sytuacji, a nie chciałabym namawiać do złego.

Odpowiedź:

1. Hmm... Nie bardzo chciałbym się w tej kwestii wypowiadać. Nie Pani po prpstu sprawdzi wiarygodność tej czy owej strony na której znajdują się owe różne informacje.

2. Ja bym w tym nie widział jakiegoś wielkiego nadużycia.

J.