LB 03.03.2016 00:00

Jak to jest z obietnicami danymi przez Boga i Matkę Bożą podczas objawień, wierzyć w nie czy nie? Niedawno powiedział Pan, że nie wierzy, że każda prośba przedstawiana w nowennie pompejańskiej zostanie spełniona, bo ludzie modliliby się o wygraną w totolotka. Rzecz jednak w tym, że Matka Boża obiecała, że KAŻDY, kto odmówi tę nowennę, otrzyma łaskę, o którą prosi.

Zbyt wiele? A 9 pierwszych piątków miesiąca? Zbawienie za kilka niewymagających większego wysiłku czynności? Jeszcze mniej wiarygodne.

Niedawno wziąłem z kościoła karteczkę z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Są tam fragmenty Dzienniczka św. Faustyny, m.in.:

"Córko Moja, zachęcaj dusze do odmawiania tej koronki, którą ci podałem. Przez odmawianie tej koronki podoba Mi się dać wszystko, o co Mnie prosić będą".

Więc jak to jest z tymi obietnicami Boga? Wierzyć we wszystkie czy tylko w te, które mieszczą się w naszym ograniczonym rozumie?

Co do osób, które modlą się o wygraną w grach liczbowych przy użyciu nowenny pompejańskiej, to założę się z Panem o 100 zł, że nikt taki się nie znajdzie. Po pierwsze, trudno tę nowennę doprowadzić do końca, po drugie niemożliwe, aby ktoś odmawiał cały różaniec przez prawie 2 miesiące i nie uświadomił sobie w tym czasie, że modlitwa o takie rzeczy jest niestosowna, a więc się z prośby o wygraną nie wycofał.

Odpowiedź:

Proszę zajrzeć TUTAJ.

Przy okazji warto też przypomnieć nauczanie Jezusa. Zajrzyj TUTAJ

J.