Gość 17.12.2015 15:17

1. Skoro oglądanie horrorów może być furtką do duszy człowieka dla złego ducha, to jak jest to z tzw. dreszczowcami, np. ,,Ptaki"?
2. Czy osoby wyjeżdżające za granicę np. w poszukiwaniu pracy i pozostające tam już na na całe życie, lecz będące w sercu Polakami i patriotami popełniają grzech?
3. W jakim celu podczas końca świata ludzie zmarli wcześniej mają odzyskać ciało, skoro przedtem w niebie i tak będą odczuwać wieczne szczęście?

Odpowiedź:

1. Nie wiem skąd pewność, ze oglądanie horrorów może być furtką do Złego. Ja chyba tak nigdy nie napisałem. Przynajmniej w sposób kategoryczny, że nie i koniec. Bo... Furtką dla złego może być bardzo wiele rzeczy.  Człowiek musi po prostu sam sobie uczciwie udzielić odpowiedzi na pytanie, czy w jego wypadu tak właśnie nie jest. Ot, oglądanie filmów o wampirach. Fascynacja tym gatunkiem może prowadzić do fascynacji złem. Stąd zalecana ostrożność. Ale myślę, że raczej nie jest tak, że oglądanie filmów coś tam wywołuje. Raczej pogłębia problemy, które już człowiek ma... A czy "Ptaki" mogą być furtką do wpadnięcie w sidła zła? Nie wiem.

2. Wyjechanie z Polski nie jest grzechem. O ile oczywiście nie wiąże się z jakimś innym złem, np, z opuszczeniem żony, męża, dzieci itd...

3. Chyba nie "w celu". Człowiek jest po prostu osobą duchowo-cielesną. I bez ciała nie jest do końca człowiekiem. Tylko jakąś istotą duchową...

J.