Gość 15.10.2015 20:00

Czy ksiądz na spowiedzi może odmówić zwolnienia z pochopnej przysięgi ?? Przykładowo z przysięgi nieczytania określonych książek , grania na komputerze czy oglądania filmów ?? Czy po wyrażeniu żalu z powodu złożenia dość głupawej przysięgi ksiądz zwalnia z niej czy nie ??? Miałem dziwny okres w życiu że na każdą głupotkę niemal jakąś przysięgę składałem a teraz chce zacząć życie od nowa i musze się z tymi rzeczami rozliczyć aby nie żyć w ascezie i w wolnym czasie móc się relaksować. Boję się iść do spowiedzi gdy myślę , że ksiądz powie że mam dalej podtrzymywać te przysięgi mimo że już je złamałem niestety za co żałuje ale nie chce żyć w ascezie. Mam nadzieje że Bóg nie widzi w tym ciężkiego grzechu bo wie że to były naprawdę niepotrzebne przysięgi ale na dłuższą metę też nie chce całe życie być z tymi rzeczami nierozliczony ...........

Odpowiedź:

Z pochopnej przysięgi spowiednik może zwolnić. Nie wydaje mi się, by domagał się od Ciebie realizacji niemądrych zobowiązań. Ale dopóki nie spytasz, to się nie przekonasz.

J. 

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.