Gość 09.10.2015 18:57

Modlimy się za zmarłych" Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ... .Mam w związku z tym pytania. Czy w Niebie niebędzie gorzej niż na ziemi ? Skoro niebędziemy mogli realizować tam naszych planów pasji,pragnień itp to Niebo wydaje się statyczne i nudne ? Wieczne adoracje,kontempacje, modlitwy i liturgie,a tu na Ziemi mamy tyle wszelakich możliwości i barwność życia itp więc jak tu się cieszyć skoro W Niebie niebędzie tego co na Ziemi?. A tam będą jakieś rozrywki,sport, aktywność itd ? Przecież tak wielu ludzi na siłę ratuje swoje życie i zdrowie by nieodchodzić za wszelką cenę z tego świata bo boją się życia wiecznego i straty tego wszystkiego co mają tu na Ziemi? Czy będziemy mogli w przyszłym świecie realizować jakieś pragnienia i marzenia i rozwijać nowe możliwości? Proszę dać mi jakąś nadzieję,by Nieba niekojarzyć z wiecznym nabożeństwem i nudą? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż :)

Odpowiedź:

Jeśli w niebie mamy być szczęśliwi - a to w zasadzie jedna z nielicznych rzeczy, która o niebie wiemy na pewno - to nie ma innego wyjścia jak uznać, że albo:

a) będziemy tam mogli realizować nasze marzenia albo
b) nasze marzenia się zmienią.

Nie jestem w stanie odpowiedzialnie powiedzieć jak to w niebie będzie. Ale wydaje mi się, że skoro niebo ma być w pewnym sensie nagrodą, to nie może być nudniejsze niż życie na ziemi. Prywatnie mam nadzieję, że będzie tam wiele pięknych gór. Ale czy będą tam szybkie samochody, jak by chcieli niektórzy? Przepraszam, ale jeśli będę miał coś lepszego niż samochód, to może zwyczajnie nie będzie mi potrzebny? Więc nie do końca potrafię powiedzieć, co w niebie ze spraw ziemskich będzie miało kontynuację, a co nie. Na pewno przetrwa miłość, bo to akurat napisał św Paweł...

J.