Biznes 25.03.2015 01:07

Chciałbym zadać odpowiadającem pytanie dotyczące kupowania nieruchomości na licytacji komorniczej. W jaki sposób należy pod względem moralnym oceniać tego typu licytacje. Nie ukrywam że w niektórych przypadkach jest to bezlitosny wyzysk ludzi ponadto zakup podczas takiej licytacji bardzo się opłaca jednak jest on dokonywany kosztem ludzkiego nieszczęścia. Prawo moralne różni się od prawa stanowionego i w związku z tym jak wygląda sprawa od strony etycznej czy licytację komorniczą można traktować jako grzech. Trzeba jednak podkreślić że w takich sytuacjach wartość konkretnej nieruchomości czasami w sposób rażący odbiega od właściwej wartości i można kupić taką nieruchomość za stosunkowo niskie pieniądze nawet jeżeli kupilibyśmy powiedzmy dom z lokatorami to wyrzucenie ich z takiego mieszkania to tyko kwestia rozprawy/ rozpraw w sądzie.

Odpowiedź:

Odpowiadający nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ale zasadniczo kupowanie poniżej realnej wartości, bo właściciel jest przyparty do muru i nic nie może zrobić jest nieuczciwe...

Zawsze warto pamiętać, że prawo państwowe nie zawsze jest tożsame z prawem moralnym. Bywają prawa niemoralne a bywa i tak, że coś, czego zakazuje prawo nie jest wykroczeniem moralnym.

J.