Gość 22.03.2015 15:26

Witam
Mam pytanie dotyczące modlitwy. Jeśli ofiarowujemy np. litanie tylko w jednej intencji to Bóg ją chętniej wysłucha niż tą sama litanie ofiarowalibyśmy w kilku a może nawet kilkunastu intencjach? Czy może dla Boga ilość zanoszonych do niego próśb nie ma znaczenia?

Odpowiedź:

Nie znam odpowiedzi na to pytanie. To już wszystko leży w suwerennej decyzji Pana Boga...

Podejrzewam, że w dużej mierze zależy to od motywacji tego, który się modli. Jeśli ktoś z miłości włącza wszystkich w swoje modlitwy, bo chciałby za wszystkich się modlić, ale jest tego za dużo, to Bogu taka modlitwa może się podobać. Ale jeśli ktoś za wszystkich odmawia jedną litanię z lenistwa, bo sobie wykalkulował że czy odmówi osobno modlitwę za jednego czy za wszystkich, to wszystko jedno... Prawda że to jakieś kupieckie podejście do dóbr duchowych?

Często próbuję objąć swoją modlitwa jak najwięcej ludzi. Bo nie chcę dbać tylko o najbliższych, ale o wszystkich, których w życiu spotkałem albo też i o tych, których nie spotkałem, ale prosili mnie o modlitwę. Myślę, ze kiedy wymieniam ich wszystkich i całe ich grupy Bóg widzi, że po prostu nie daję rady wszystkich wymienić, nie mówiąc juz o tym, żeby za każdego z osobna ofiarować jakąś konkretna modlitwę...

J.