Gość 17.03.2015 17:57

Szczęść Boże!
Mam pytania:
1.Co znaczą słowa z księgi mądrości Syracha, dokładnie ich nie pamiętam ale było coś takiego ,że "rożdział 28,14 Trzeci język2 wielu uczynił nieszczęśliwymi
i skazał ich na tułaczkę od narodu do narodu,
zburzył miasta potężne
i domy możnych obalił. "
Czy to znaczy ,że nietrzeba się uczyć trzeciego języka obcego , bo teraz myślę ,że to bardziej chodzi o obłudę.
2.Czy jeśli by zarabiało by się z tej strony (...) , to to jest grzech.Prosiłbym aby to pan przeczytał dokładnie.
3. Czy jeśli wyspowiada się z grzechu , nie tając żadnego , tylko jakiegoś ciężkiego się zapomni , a tu nagle przed Komunią Swiętą się przypomni, to jeśli będzie się za niego żałować to można iść do Komunii?
Bóg zapłać!

Odpowiedź:

1. Dokładnie:
Trzeci język wielu uczynił nieszczęśliwymi
i skazał ich na tułaczkę od narodu do narodu,
zburzył miasta potężne
i domy możnych obalił.

W przypisie w Biblii Tysiąclecia wyjaśniono, że chodzi o człowieka, który wmieszał się w w sprawy dwóch innych. Np. w sprawy między mężem a żoną, między przyjaciółmi...

2. Wydaje mi się, że naiwnością jest sądzić, że ktoś chce za właściwie bez większego trudu pozwalać CI na zarobek 7000 zł miesięcznie. Nie wierzę, że to nie oszustwo. Zwłaszcza że wszystko zaczyna się od potrzeby ściągnięcia programu.

3. Zapomnienie grzechu ciężkiego nie czyni spowiedzi nieważną. Można przystępować dalej do komunii, a o grzechu powiedzieć przy najbliższej spowiedzi.

J.

 

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.