GośćEwelina 21.07.2014 17:06

Witam!

Z góry przepraszam za dużo pytań ;-)

1 Dlaczego chrzescijanie odrzycaja słowa ST? Np. o pokarmach czystyych i nieczystych. ST tez przecież mówi prawde....

2 Czy małe dzieci ( 2lata) musza modlic sie z imś bo same nie umieją? Czy to nie jest dla nich grzecg? Czy do póki są małe nie trzeba je zabierac do koscioła?

3. Czy jeśli odkładam spowiedx na dwa tygodnie potem bo musze się upewnić o grzechach to popełnim ciezki grzech?Czy jeśli będe gotowa do spowiedzi w dzień powszedni mogę poczekac ze spowiedza do niedzieli?

4Czy przed spowiedzą trzeba sie ze wszystkimi pogodzic ,naprawic grzechy?
Czy mozna to zrobić po spowiedzi?

5.bogactwo...

1),, Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego" Jak to rozumieć? Czy ktos kto uczciwie zarobił pieniadze i z nich korzysta nie pójdzie do Nieba?

2)moi rodzice chca kupic działke i postawić dom. Czy ie będzie to sprzeczne z tym cytatem z Biblii?

6. Czy muszę upominac rodziców aby nie robili zakupów w niedziele czy nie wymigiwali sie od opłat rachunkowych? Czy jeśli ich nie upomnę to grzeszę? Nie chce aby zgrzeszyli ale jednocześnie wstydze się ich o tym upomiać. CO moge zrobić?

7.Kiedyś naskładałam duzo obietnic i postanowień.(niektóre w głowie).
Byłam z tym u spowiedzi Kilka razy.
Raz mówiłam wszystkie złozone sprawy. Ksiadz nic nie powiedział tylko udzielił rozgrzeszenia. Innym razemmówiłam tylko 'proszę o zwolnienie z wszystkich złożonych obietnic i postanowień'. Ksiadz też nic nie mówił. Gdy poszłam z tym ptaniem do spowiedzi nie odpowiedział.Czy jest mi to już odpuszczone?

1) Nie mówiłam jakie konkretnie postanowienia i obietnice ponieważ było ich duzo i nie wszystkie pamietałam. Te które pamiętałam nie powiedziałam dokładnie tylko ogólnie . Ksiadz mógł sie wtedy dopytać...

Czy jest mi to już odpuszczone? i te zapominiane też?
Zaznaczam że byłam z tym u spowiedzi kilka razy.

Odpowiedź:

1. Chrześcijanie kierują się interpretacją Starego Testamentu, która podał Jezus Chrystus. W tej kwestii powiedział akurat, ze nic co wchodzi do człowieka nie czyni go nieczystym, ale to co z człowieka wychodzi - słowa, myśli, czyny...

2. Dwuletnie dziecko raczej nie rozumie jeszcze spraw religijnych na tyle, by mogło popełnić w tym względzie grzech.

3. Możesz odkładać spowiedź o parę dni. Nie będzie to grzech. Pytanie tylko, jak się niby przekonujesz czy coś jest grzechem ciężkim czy nie? Bo sadząć po serii pytań masz z tym poważne problemy.

4. Można zrobić po.

5. Twoi rodzice, jeśli chcą, mogą budować dom. Co więcej, powiem Ci też, że jeśli Pan Jezus powiedział, że lepiej odciąć część ciała, które jest powodem do grzechu to nie znaczy, że naprawdę masz używać do walki z grzechem skalpela.

6. Skrupulat nie powinien upominać. Wręcz mu nie wolno. Skoro sam ma kłopoty z ustaleniem co jest złe, to jak może pouczać innych?

7. Tak, odposzczone.\

8.