Monia 27.05.2013 07:25

Czy mogę wybrać sobie na patronkę z bierzmowania św. Filomenę? Ostatnio coś słyszałam że nie jest wogóle pewne jej istnienie i dlatego pytam. Chociaż gdyby nie istniała to nie mogłaby być świętą. Ja bym bardzo chciała ją wziąć. Czy są o niej jakieś pewne informacje np.na jakiejś stronie internetowej?

Czy wprowadzenie roweru do kościoła kiedy ktoś nim przyjechał a nie ma jak go przywiązać to coś złego? Chodzi o postawienie z tyłu żeby nikt go nie ukradł.

Jak najlepiej się modlić? Bo słyszałam dużo wersji ale nie wiem co jest dobre: po prostu na zasadzie proszę/dziękuję/przepraszam, po prostu powierzając Bogu swoje życie czyli inaczej nie mówić prawie nic, wytrwale błagać Boga aż do skutku? Bardzo proszę o pomoc w tych kwestiach i dziękuję za ten dział :)

Odpowiedź:

1. Zobacz TUTAJ.

2. Odpowiadający nie widziałby w tym nic złego, gdyby gdzieś z tyłu, jeśli jest dużo miejsca, zostawić rower. Ale w takich kwestiach należy się trzymać wskazań miejscowego proboszcza.

3. Każda modlitwa jest dobra. Módl się tak, jak wydaje Ci się najlepiej. A jeśłi chcesz bardziej szczegółowej rady, zajrzyj TUTAJ albo TUTAJ

J.