Gość14.01 14.01.2013 22:15

Szczęść Boże.
Ostatnio długo trwałam w grzechu ciężkim. Teraz coś się we mnie obudziło i chce jak najczęściej przyjmować komunie, zanim znów ta niechęć powróci do walki ze złem. dodam jeszcze że często nie chodziłam do spowiedzi bo po prostu nie żałowałam i nie chciałam się poprawić. Co zrobić by źle nawyki nie wróciły ? Czy to dobrze czy źle że chce korzystać z sakramentu Komunii póki jeszcze mogę?

Odpowiedź:

Oczywiście dobrze, że chcesz przystępować do Komunii. Tylko to "póki jeszcze mogę" zabrzmiało złowieszczo. Przewidujesz, że nie będziesz mogła z powodu jakiegoś grzechu? Przecież to czy grzeszysz czy nie zależy od Ciebie. Na pewno dasz radę wyzwolić się z grzechu, którego nie chcesz...

Co zrobić, żeby nie wróciły złe nawyki... Pan Jezus opowiadał kiedyś o złym duchu wypędzonym z człowieka, który wraca do swojego pierwotnego mieszkania, i gdy zastaje je puste sprowadza inne złe duchy. A wtedy stan tego człowieka jest jeszcze gorszy niż wcześniej.

Złe nawyki najpewniej nie wrócą, jeśli zastąpisz je nowymi; jeśli nie tylko się od nich powstrzymasz, ale wypełnisz też swoje życie czymś innym.

Powodzenia

J.