Gość 27.10.2012 13:51

Witam, ostatnio postanowilam się modlić o dobrego męża. Znalazłam w internecie modlitwę do Anioła Stróża i anioła Umabela.
1. czy jest wogóle anioł Umabel? bo nigdy o nim nie słyszałam. Szukałam wiadomości o nim i natknęłam się na podział aniołów- na kilka dni w miesiącu przypadał jakis anioł niby patron osób urodzonych w tych dniach. podział ten uwzględniał imię anioła i funkcje jakie wypełniał czy według odpowiadającego taki podział może być prawdziwy?
2. poniżej przytaczam modlitwy które odnalazłam, czy według odpowiadającego można ich używać, mam wątpliwosci bo nie wiem czy powinno się modlić do aniołów, bo wydaje mi się że modlć powinno się tylko do Boga, Chrystusa i NMP?

a) Kochany Aniele Stróżu proszę Cię pomóż mi otworzyć się na wiecej miłości w moim życiu. Spraw, abym coraz lepiej potrafił okazywać miłość Bogu, sobie i wszystkim ludziom jakich codziennie spotykam. Naucz mnie jak wspaniale kochać i jak być kochanym, jak dawać i jak przyjmować miłość. Spraw, aby z każdym dniem we mnie i w moim życiu było coraz więcej miłości.

(...)

Proszę o odp także na maila jeśli to możliwe: (...)
Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedź:

Z objawienia znamy imiona trzech Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Reszty nie. Odpowiadający radziłby nie modlić się nie wiadomo do kogo... Dlatego zwróciłby też uwagę na pierwsza modlitwę: Aniele Stróżu? Odpowiadający zawsze dodawałby Aniele Boży, Stróżu... Żeby nie było żadnych wątpliwości...

J.