Gość 03.02.2012 22:10

Witam

1) Często Pan pisze, że dziewictwo jest wielkim i rzadko spotykanym obecnie darem. Być moze faktycznie tak jest w wieku 14 - 17 lat, ale co z kobietą, która jest już po dwudziestce lub przed trzydziestką i nadal nie spotkała jeszcze mężęczyzny, którego by pokochała lub który pokochałby ją i miała by w związku z tym ślub w planach. Przecież mąż może być takiej kobiecie pisany nawet gdy skończy ona 40 rok życia i wtedy dziewictwo jest ośmieszeniem jej przed małżonkiem i przed samą sobą. Wiadomo zresztą, że tzw. przeżywanie swego pierwszego razu w wieku podeszłym nie mieści się w ramach chyba żadnych racjonalnych wyobrażeń. Czy wina moralna takiej kobiety jest mniejsza, gdy np. zapłaci ona komuś za ten pierwszy raz zanim sie zestarzeje, gdy zrobi to bez uczuć, a tylko dla przyszłego męża, aby nie musiała się w wieku starczym już przed nim wstydzić i być w jego oczach całkiem normalną?

2) Jakiś czas temu nie zdałam egzaminu. Wprawdzie niewiele się do niego uczyłam, ale mimo to w przypływie silnych emocji myślałam i mówiłam głośno, że Bóg jest mściwy i niesprawiedliwy i byłam wściekła na Niego. Szybko zaczęłam tego żałować (zwłaszcza gdy poprawkę zdałam na 5), ale mam wrażenie, że popełniłam ciężki grzech, i nie wiem jak się z tego spowiadać, a może nie muszę, może wystarczy w myślach przeprosić? Ale jeśli nie, jak miałabym powiedzieć na spowiedzi o takim grzechu, jakich użyć słów, aby nie wdawać się w szcegóły i aby Ksiądz się nie dopytywał?

Z góry dziękuję

Odpowiedź:

1. Hmmm... Gdzie napisałem, ze dziewictwo jest wielki i rzadko obecnie spotykanym darem? Nie przypominam sobie..

Odpowiadający nie rozumie dlaczego bycie dziewicą miałoby kobietę ośmieszać przed jej przyszłym partnerem. Jeśli faktycznie ukochany wyśmiewałby fakt dziewictwa swojej ukochanej, to chyba byłaby to wyraźna wskazówka na temat prawości takiej osoby. Pomijając już nawet to, że dziewictwo jest rzeczą naturalną i nie bardzo wiadomo z czego tu się śmiać, to sam fakt, że ktoś kto deklaruje miłość szydzi z ukochanej już go dyskwalifikuje. W każdym wypadku. Miłość i szyderstwo to sprzeczność.

Co do płacenia za seks... Naprawdę istnieją łatwiejsze sposoby pozbycia się fizycznych oznak dziewictwa...


2. Proszę w spowiedzi powiedzieć wszystko tak, jak Pani napisała w pytaniu.

J.