Gość- 21.11.2011 15:44

Szczęść Boże.
Czy odpowiadający zgadza się z tezami ks.Natanka na temat Unii Europejskiej, na temat tego, iż J.Piłsudski był masonem, tak samo jak Stanisław August Poniatowski? I co robią te pięcioramienne gwiazdki na skrzydłach orła w godle RP?
I dlaczego ks. Natanek chce zmieniać flagę Polski i UE?
Z tymi wcześniejszymi założeniami można się nie zgodzić, ale z tym orłem i gwiazdkami? Dlaczego w tych czasach zmieniono godło, i zdjęto krzyż z korony i dano te gwiazdki na skrzydłach?
Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Po 1945 roku Polską rządzili komuniści. Jawnie byli przeciwni wierze. Więc nie ma co tragizować, ze masoni. Co do gwiazdek... Są, prawda, pięcioramienne. Zauważ tylko, że są ustawione szpicem do góry. A twarzy diabła można się raczej dopatrywać w gwieździe, która byłaby ustawiona na odwrót (dwa szpice w górze)... Co do krzyża... Przecież na koronach krzyż zazwyczaj robi za ozdobę. Czy to takie ważne, czy będzie czy nie?

Co najważniejsze: Polska jest taka, jacy są tworzący ją obywatele. Dodanie orłu korony z krzyżem, zamiana herbu na krzyż w koronie, niczego nie zmieni. Zamiast dopatrywać się zagrożenia w symbolach i chrzczenia rzeczywistości, trzeba prowadzić ludzi ku dobru i ewangelizować, by sami przyjęli Jezusa. Gdy istnieje zagrożenie dla całości domu ważne są fundamenty, nie fasady...

J.