Pan Truskawka 07.07.2010 22:07

Witam,
chciałbym zadac kilka pytań:

1. Czy jeśli nie umiem sobie odpowiedziec na jakieś pytanie dot. grzechu, to jeśli postanowię sobie, że postawię tu pytanie o to wieczorem, to do otrzymania odpowiedzi nie musze się tym dręczyć?
2.Jaka jest różnica między piosenką o tresci erotycznej a nieprzyzwoitą. Jak wiadomo, tyc pierwszych można słuchać (przynajmniej tak pisał Odpowiadający). Uznałem wiec, że treść erotyczna to po prostu jakies zdanie o znaczeniu ogólnym, takie bardziej poetyckie, chociaż nie koniecznie, a nie przyzwoitość to już tak jakby wchodzenie w "szczegóły". Czy to dobry osąd?
3.Chyba bardzo boję się bluźnierstwa i dlatego nerwowo reaguję na każdą myśl o np. Komunii Św. i często chyba właśnie ze strachu taka myśl odrzucam, nie wiem czemu każda mysl o Tym przychodząca mi do głowy często wydaje się bluźnierstwem (jak sam inicjuję myśl to tak nie jst). Zdaje mi się że to z przesadnego strachu pred właśnie znieważeniem Najświętszego Sakramentu (kiedyś miałem problem z natrętnymi myślami i teraz tęz czasem mam). Ostatnio walczyłem z bluźnierczymi myślami o Komunii Św. i potem pojawiła się myśl niebluzniercza i ją odrzuciłem, czy to był grzech? Ale chyba jak ktos wlaczy z bluxnierczymi myślam to trudno raczej by zarz potem dobrowolnie zbluźnił....

Pozdrawiam,
Pan Truskawka

Odpowiedź:

1. Dręczyć się nigdy nie musisz. Trochę więcej cierpliwości ;)

2. Chyba mniej więcej dobrze ujmujesz te różnicę. Zdaj się na swój osąd. 

3. Odrzucenie niebluźnierczej myśli o Komunii na pewno grzechem nie jest...

J.