Julinka 06.11.2009 16:36
7.Gdzie można znaleźć lub jaka jest treść modlitwy do Matki Bożej od Cudownego Medalika?
8. Jeśli Ktoś chce odmawiać modlitwę 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku Czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa powinien ją odmawiać codziennie, przez 12 lat? Czy musi to być też modlitwa ciągła czy nie? Czy jej odmówienie może być rozłożone w ciągu dnia?
9.W artykule dotyczącym Komunii Świętej czyta się, Dlatego też spożywać Ciało Pańskie może tylko człowiek ochrzczony, który nie jest w stanie grzechu śmiertelnego. Kto ma całkowitą pewność, że dopuścił się takiego grzechu, powinien najpierw spotkać się z miłosiernym Zbawicielem w sakramencie pojednania. W pewnych jednak okolicznościach można przystąpić do Komunii św. pomimo pewności popełnienia grzechu ciężkiego, o ile się szczerze żałuje. Ma to miejsce wtedy, gdy przyjęcie Komunii św. byłoby bardzo pożądane, np. ktoś jest na pogrzebie bliskiej osoby, a nie ma okazji do wyspowiadania się albo byłoby to wyjątkowo trudne, np. spowiada tylko znajomy kapłan i z tego względu wyznanie grzechów byłoby zbyt kompromitujące dla kogoś. W takich wypadkach należy wzbudzić szczery, wypływający z miłości do Boga żal, połączony z pragnieniem przystąpienia do sakramentu pojednania przy najbliższej okazji. Kto żałuje z miłości do Boga i pragnie się wyspowiadać w najbliższym czasie, ten dostępuje przebaczenia grzechów i nie przystępuje do Komunii św. w sposób świętokradzki” oraz ,,Kto robiąc rachunek sumienia, nie umie określić, czy dopuścił się grzechu ciężkiego, czy też lekkiego, ten może przystąpić do Komunii św. Powinien jednak szczerze żałować za wszystkie swoje przewiny i starać się w jakiś sposób wynagrodzić Bogu i ludziom za wyrządzone zło, np. przez modlitwę, udzielenie pomocy itp. Zawsze też powinniśmy przystępować do Komunii św. w poczuciu wielkiej niegodności, gdyż zbliżamy się do największej Świętości.’’
9. a Pytanie brzmi: Jeśli np. osoba uczestnicząc we Mszy Świętej np. Niedzielnej lub nawet we Mszy Świętej odprawianej w dzień powszedni często co jakiś czas po spowiedzi (choć początkowo ma spokojne sumienie) podczas Mszy targają nią wątpliwości, czy może przystąpić do Komunii Świętej) choć bardzo by chciała , bo zależy jej na tym aby nie tracić spotkań z Chrystusem w Komunii Świętej ,a u księży których zna lub nawet z Parafii nie chciałby się spowiadać ( choć przed Maszą ma taką możliwość),istnieje przecież możliwość wyboru spowiednika i osoba ta kiedy ma możliwość ( kiedy indziej) przystępuje do Sakramentu Pokuty w innej miejscowości.Czasem wydaje się jej , że postępuje niewłaściwie. Czy tak jest? Bardzo się boi, czy takie postępowanie nie stanowi jakiegoś lekceważenia( choć nie ma takich intencji), bo przecież ma możliwość przystąpienia do Spowiedzi ale tego nie czyni. Czy może wówczas przyjąć podczas Mszy Świętej w której uczestniczy Komunię Świętą, szczerze żałując i przepraszając za swoje winy, i pod warunkiem, że jak najszybciej przystąpi do Sakramentu Pokuty?Czy nie będzie wówczas popełniała świętokradztwa? Czy te słowa... ,,Kto żałuje z miłości do Boga i pragnie się wyspowiadać w najbliższym czasie, ten dostępuje przebaczenia grzechów i nie przystępuje do Komunii św. w sposób świętokradzki”dotyczą tylko zachowania się w tych opisanych pewnych okolicznościach np Mszy Świętej żałobnej
, a czy można tak postąpić w sytuacji o którą pytam czy nie można?
,, 9. b Jest powiedziane, że (dopiero kto ma pewność, że zgrzeszył ciężko nie powinien przystępować do Komunii Świętej dopóki nie pojedna się z Bogiem w Sakramencie Pokuty), a jak to jest w przypadku tych wątpliwości?Gdy tej pewności jednak często się nie ma? Jeśli osoba bardzo boi się przyjmowania Komunii Świętej w sposób świętokradzki. Słyszała, że w wątpliwościach nie należy jednak przystępować do Komunii Świętej. Czy mimo wszystkich wątpliwości można przyjąć Komunię Świętą aby z Bożą pomocą walczyć z grzechem?. Nie wiem jak postępować w takich sytuacjach, dlatego też proszę o pomoc i poradę w tej kwestii czy można przyjmować Komunię Świętą czy jednak nie można? . Osoba jednak często nie przyjmuje Komunii Świętej, choć tak bardzo by chciała , szczerze żałuje i jest jej przykro, że strach przed świętokradztwem przeważnie za każdym razem zwycięża. Jak postępować? Jest też napisane ,,Kto robiąc rachunek sumienia, nie umie określić, czy dopuścił się grzechu ciężkiego, czy też lekkiego, ten może przystąpić do Komunii św. Powinien jednak szczerze żałować za wszystkie swoje przewiny i starać się w jakiś sposób wynagrodzić Bogu i ludziom za wyrządzone zło, np. przez modlitwę, udzielenie pomocy itp.”
Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedz na zapytania tylko na maila, gdyż nie chcę aby były publikowane. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim odpowiadającym za wszelką pomoc i wyrozumiałość z jaką się tutaj spotykam.