Izabela 02.08.2009 20:54

Witam!
Mam pytanie na które nie potrafię znaleźć konkretnej odpowiedzi.. Jeżeli odpowiedz zostanie umieszona na stronie, to proszę o kopię na maila, bo nie wiem czy pozniej znajdę w gąszczu innych pytań..

1. Czy Bóg wie jaka jest nasza przyszłość? wie co sie stanie za 10, 20, 30 lat w moim zyciu? wie czy pojde do Nieba czy do piekla? czy Bóg wie, ile osob uratuje od potępienia?

2. czy Bóg wiedział już kiedyś, ze zgrzesze tak czy inaczej; nie będe mu wierna w konkretnych sytuacjach? (konkretnie: tego i tego dnia, tego i tego roku popelnie taki i taki grzech)

3. Mam wrazenie, ze Bóg dal mi pewne znaki, ale nie wiem czy dobrze je interpretuję...chciałabym zeby ktos mi to rozjasnil, ale wolalabym żeby to było anonimowe, nie publikowane. Dlatego jeżeli będzie mozliwość to ja opiszę to w kolejnym mailu...

z góry dziękuję za odpowiedź.
izabela

Odpowiedź:

1-2. Bóg wie wszystko. Zna także nasza przyszłość. Nie znaczy to, ze ją zaplanował, ale tylko tyle, ze wie co się stanie. Tak jak odpowiadający jest pewny, że następnego dnia ktoś zada kolejne pytanie. Tyle że kiedyś ta pewność odpowiadającego może okazać się złudna, a Bóg nie myli się nigdy...

3. Czekam...

J.