Agata 11.04.2008 19:20

Witam serdecznie. W dniu 2008-03-26 zadałam pytanie o to, czy grzechem ciężkim jest pobranie nasienia do badania przez masturbację (szczegóły i istotne okoliczności można znaleźć w moim pytaniu z tamtego dnia).

Niestety, na stronie, którą zaproponował Pan jako odpowiedź (www.szansaspotkania.net), nie ma ani jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ani - co więcej - sytuacja tam opisywana nie przystaje do sytuacji opisywanej przeze mnie. Na stronie mowa jest o sposobach pozyskiwania nasienia, gdy para jest małżeństwem, a moje pytanie dotyczyło sytuacji, gdy para nie jest małżeństwiem. A to przecież wiele zmienia. Jednym słowem, rozważania zamieszczonego na podanej przez Pana stronie nie można zastosować do przypadku o który pytałam.

Czy w takim razie mam rozumieć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie? Czy - idąc dalej - jednak nie jest to grzech ciężki, skoro nie nie jest to jednoznacznie określone? Czy w takiej sytuacji chłopak ma się niczym nie przejmować i po prostu zrobić badanie?

Pozdrawiam

Odpowiedź:

Odpowiadam wiec jasno i bez ogródek: pobranie nasienia przez masturbację jest grzechem.

Zobacz TUTAJ

J.