niepewna 18.07.2007 21:08

Szczesc Boze

Jak sobie poradzić z grzechami popełnionymi w pszeszłości, które ciągle wracają? Kiedyś spowiedź nie miała dla mnie wiekszej wartości, a teraz zastanawiam sie czy wcześniej wszystko dokładnie wytłumaczyłam, czy może nie zataiłam jakiegoś grzechu.

Pamiętam, że po śmierci papieża byłam z rodziną na mszy św. Jakby pod presja rodziny poszłam do komunii a teraz nie jestem pewna czy byłam w stanie łaski uświecającej. Wydaje mi się ze wsześbniej nie byłam u spowiedzi.
Jakiś czas temu spowiadałam się, że przyjęłam komunię świętiokradzką, ale nie miałam tego przypadku na myśli. Czy mam do tego znowu wracać przy następnej spowiedzi??

___________________________________________________________


Czy popatrzenie na zdjęcie pornograficzne/erotyczne dosłownie przez kilka sekund jest grzechem? Dodam, że celem nie było podniecenie seksualne ani do podniecenia nie doszło, a jedynie ciekawośc ze względu na pewną osobę znajdującą sie na tym zdjęciu. Czy spojrzenia na takie zdjęcie to grzech???

Dziekuję za odpowiedź

Odpowiedź:

1. W takich wypadkach, by przeszłość nie ciążyła, warto odbyć spowiedź generalną. Proszę na ten temat porozmawiać ze spowiednikiem i zdać sie na jego decyzję w tej sprawie (bo czasem taka spowiedź może być niewskazana albo wręcz zaszkodzić)... Po niej wszystkie dręczące dylematy z przeszłości proszę zostawić już w spokoju.

2. Ze względu na pewną osobę... Chodzi o to, żeby sprawdzić, czy ktoś mniej lub bardziej znajomy jest na tym zdjęciu? W takim razie grzechu nie ma...

J.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg