floria 19.11.2006 05:22

czy Pan Bog, Jezus, Maryja, Swieci badz Aniolowie moga nas nawiedzic w czasie snu i wskazac droge? kilka lat temu snilo mi sie, ze spotkalam jakas kobiete, miala na glowie chuste, miala czarne wlosy, jasne oczy.. powiedziala mi: zostaw tego czlowiek. on jest zly.. pamietam, ze jej glos slyszalm jakby przez kazda komorke swojego ciala... po przebudzeniu doszlam do wniosku, ze byla to Maryja przestrzegajaca mnie przed czlowiekiem, z ktorym sie wtedy spotykalam.. bylam tak tym przejeta, ze zakonczylam cala znajomosc, jak sie pozniej okzalo, slusznie.. od tej pory zastanwiam sie, dlaczego akurat ja mialam te sznase.. i dlaczego, kiedy prosze w modlitwie o wskazowki, nie dostaje ich.. w tamtym okresie bylam raczej daleko od Kosciola, a Maryja, ze tak powiem 'nieproszona', wskazala mi droge. teraz, kiedy prosze o wskazowki, nie dostaje ich.. dlaczego??

Odpowiedź:

Odpowiadający nie może nic powiedzieć na temat Twojego snu. Po prostu nie wiadomo, czy było to działanie Boga, świętych czy zwykły sen. Z perspektywy czasu oceniasz to jako Boże działanie. Ale przecież mogło śnić Ci się coś zupełnie innego. Na przykład ktoś mógł Cie zachęcać we śnie do zabójstwa. W takim wypadku kierowanie się snem byłoby na pewno niewłaściwe.

Zasada dotycząca wiary w sny jest prosta: zawsze należy kierować się dobrem i rozumem. Jeśli sen popycha mnie w tym kierunku, to warto potraktować go jak dobre natchnienie. Jeśli miałby mnie skłonić do złego, w tym do wiary w sny, to nie należy się nim przejmować...

J.