Disperato Filipe 07.10.2006 12:52

Szczęść Boże,

Bywam często na tym portalu i wiem, że ten temat był już poruszany przez parę osób, ale chcę go poruszyć również ja.
Otóż chodzi o to, że znów popełniłem czyn nieskromny (choć nie robiłem tego od ponad 40 m-cy - policzyłem, napradę!! A ponieważ w swym życiu wiele zawdzięczam Panu, to czuję się podle.
Bardzo dbam o czystość (moralnie) - grzechy dot. nieczystości uważam za jedne z najbardziej obrzydliwych i najgorszych, nawet od dot. 7. przykazania (nie wiem czy Kościół podziela tę opinię, ale taką mam).
I dlatego wysyłam to zapytanie - jakie modlitwy najlepiej zadośćuczynią Bogu te moralne upadki i jednocześnie ukoją moją zrozpaczoną tym samym duszę? Jakie pokuty powinienem sobie dodatkowo zadać? Czy mam to sam wybrać?
Gdzieś się dowiedziałem, że modlitwy do Najświętszej Marii Panny są szczególnie odpowiednie w takich razach. Czy to prawda? Czy tędy droga? Proszę o pomoc!

Bóg zapłać za odpowiedź!!!

Odpowiedź:

Przede wszystkim warto pójść do spowiedzi, aby z Bogiem się pojednać. Ksiądz zada odpowiednią pokutę. A jeśli wyda Ci się zbyt mała, sam postanowisz dodać coś więcej.

Modlitwy do Najświętszej Maryi Panny rzeczywiście zaleca się dość często w przypadku próśb o czystość. Można też prosić świętego Józefa. Im zapewne nie zawsze łatwo było żyć w dziewiczym małzeństwie...

J.