DR Conio 03.08.2006 21:39

Witam!

Chcialbym poznac w koncu odpowiedz Ksiezy na pytanie "czy seks jest zly".

Przejrzalem oczywiscie mnostwo publikacji na ten temat - zarowno na stronie wiara.pl jak i na innych serwisach katolickich. Wszystkie mowia naturalnie ze wszystkie formy seksu sa grzechem tzn. pornografia, masturbacja, akty erotyczne, wpolzycie z partnerem, onanizm itp. OK. To co mlodzi ludzie moga zrobic zeby zaspokoic poped seksualny?

(...)

Reasumujac, czuje ze problem seksu nigdy nie zostanie rozwiklany. Bog chce czystosci czlowieka, czlowiek chce zaspokoic pragnienia. Moje pytanie wiec jest takie: "Czy realnie rzecz biorac mlody czlowiek moze sobie poradzic z tematem tabu czyli seksem wg przykaz Kosciola?

Dziekuje i pozdrawiam,

KD aka DR Conio

Odpowiedź:

Czy jedzenie jest złem? Nie. Ale jest grzechem objadanie się. Tak samo jest w przypadku używania alkoholu: grzechem jest używać go zbyt często lub zbyt dużo. Podobnie jest też z seksualnością człowieka. Nie jest zła, ale grzechem jest niewłaściwe z niej korzystanie.

Czy młody człowiek może sobie poradzic z tym problemem? Tak. Na co wskazuje przykład wielu młodych ludzi, którzy sobie poradzili. Dziś chyba najpoważniejszą trudnością jest to, że młodzi zbyt długo odkładają decyzję o ślubie uważając, że ważniejsze niż odpowiedzialne powiedzenie dugiej osobie przed Bogiem "tak" jest wygoda podczas studiów, kupienie mieszkania, znalezienie pracy itd... Tak bojąc się konsekwencji małżeństwa nie powinni chyba narażać się na ewentualność poczęcia dziecka....

J.