Patryk 01.08.2006 18:35

Jestem gejem. Taki się urodziłem. Bardzo bawi mnie stwierdzenie, ze „kościół zaleca osobom homoseksualnym życie w wstrzemięźliwości”. Mam dwa pytania.

1. Czy oglądanie zdjęć o tematyce gej jest grzechem, skoro w bardzo wielu szkołach we Francji, w Stanach Zjednoczonych itd. istnieją tzw. wspólne łazienki, gdzie uczniowie po zajęciach wychowania fizycznego wspólnie biorą prysznic i nikt swojej nagości nie ukrywa?

2. Czy prawda jest, ze będąc gejem, nie mogę wejść w związek małżeński z kobietą? Bo jeśli tak to znaczy, ze pozostaje mi chyba tylko się zabić… Nie wolno mi wiązać się z mężczyzną, choć takie są moje potrzeby, z kobietą też nie, nie mogę wstąpić do zakonu ani do seminarium… Więc gdzie mam szukać miłości???

Odpowiedź:

1. Oglądanie pornografii jest grzechem. Przy okazji warto zwrócić uwagę, jak niezdrowa jest sytuacja, w której człowiek o tendencji homoseksualnej dzieli jedną "łaźnię" z osobami tej samej płci. Nie ma sie co dziwić w takim wypadku niechęci osób heteroseksualnych do homoseksualistów...

2. Zobacz TUTAJ, punkt 2.3....

J.