11.11.2005 19:43

TO pytanie mogło już być zadane - o koronkę do Miłsierdzia bożego.
1. mówimy "Ojcze przedwieczny.." a modlimy się do Jezusa, który jest namalowany na obrazie -Jezus Miłosierny. Więc do której Osoby Boskiej si emodlimy?
2. dalej modlimy sie mówiąc "ofiaruję Ci ciało i krew, duszęi bóstwo (...) Jezusa" - jak możęmy Bogu ofiarować to co do nas nie należy.
Pamiętam o tym że słowa koronki podyktował s. Faustynie Jezus więc wszystko powinno być w porządku

kolejne pytanie - w czasach starotestamenrowych godziny dnia są inaczej liczone - jak? bo trzecia godzinja to jest mniej więcej rano.

nastepne: czy są jakieś filmy lub ksiązki zakazane aktualnie przez Kościół - np. film "Stygmaty. szłyszałam że obejrzenie jest grzechem ciężkim i trzeba się z niego spowiadać.

Odpowiedź:

1. Modlimy się do Boga Ojca pamiętając o ofierze Jego Syna.

2. Zobacz TUTAJ

3. Tak. Godziny były liczone inaczej. Dokładnie liczono od naszej szóstej rano. Pierwsza godzina to nasza 7, trzecia, nasza 9, jedenasta - nasza 17... Gdy więc czytamy że "było już około godziny szóstej i mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej" znaczy to że chodzi o czas między godziną 12-15.

4. Nie ma jakiegoś indeksu książek czy filmów zakazanych, do których sięgnięcie byłoby automatycznie grzechem cieżkim. W tej kwestii wszystko zależy od człowieka: po co czyta lub ogląda, jakie ma do tego nastawienie, jak wielkim zagrożeniem jest to dla jego wiary itp... Np. korzystanie z materiałów pornograficznych jest grzechem niezależnie od tytułu danej pozycji...

J.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg