angth 09.04.2005 14:18

Witam, mam 16 lat i pragnąłbym zgłębić moją wiedzę na temat religii chrześcijańskiej. Bardzo proszę o podanie mi literatury. Chodzi mi tu głównie o pozycje dotyczące ogólnych norm wiary chrześcijańskiej, komentarzy Pisma Świętego jak i "poradników praktycznych", które podchodzą do tematu w sposób, taki jak np. te pytania i odpowiedzi . :)

Odpowiedź:

Z komentarzy biblijnych chyba najlepiej poczytać tzw Biblię Poznańską. Oprócz tekstu Pisma Świętego zawiera rzetelne komentarze.

Podstawowe zasady wiary, ujęte w dość przejrzystej formie, znajdziesz w "Katechizmie Kościoła katolickiego w pytaniach i dopowiedziech". Książke wydało wydawnictwo "Jedność" w 1994 roku. Duży "Katechizm Kościoła katolickiego" dla początkującego bedzie chyba za trudny. Możesz też zajrzeć do książek mających w tytule "Zarys wiary" lub coś podobnego. Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy wydało niegdys książkę pod tym tytułem. Że jest to dobra książka najlepiej świadczy fakt, że jej część opublikowano w internecie (zobacz TUTAJ Prościej jednak będzie, jeśli zapytasz jakiegoś konkretnego księdza czy katechetę, który przy okazji mógłby Ci odpowiednie książki pożyczyć...

Co do książek "poradnikowych"... Odpowiadającemu bardzo podobają się ksiązki o. Jacka Salija. Większość z nich znajdziesz w sieci, chocby pod adresem:


http://www.mateusz.pl/ksiazki/


Tam też znajdziesz wiele innych ciekawych pozycji...

J.