iwona 05.10.2004 16:42

czy mogę prosić o podanie adresu strony z zakonami żeńskimi?
Czy wybierając swoją drogę życia należy wziąć pod uwagę także to szcześćie ziemskie? Czyli, że teraz wydaje mi się, że jak póje do zakonu to może, nie że nie bedę szczęśliwa, ale że tu, w tym życiu będę bardziej sczzęśliwa, a może z tego zrezygnować, by po śmierci być szczęśliwą w pełni w Bogu?
Kiedy spotkałam się mniej więcej z takim czymś, ze.. jak się pójdxie do zakonu to tak jakby trochę rezygnowąło się z walki o to, by ten świat był lepszy, bo, co prawda modli sie i wierzę, że modlitwa ma ogromne znaczenie, ale, że nie ma się styczności ze "zwykłymi" ludźmi, i sama myślę sobie, że może lepije jak pójdę do zakonu, będę się modlic, pracować na rzecz innym, ale myślę też tak, bo widzę, że nie potrafię tu i teraz świadczyć tak jak nalezy o Bogu. W szkole choćby życie się toczy i nie mówi sie o Bogu, ale czy też trzeba mówić? Czasami wydaje mi się, że nie ma Jezusa na tych przerwach, że zostawia się Go gdzieś po drodze, a przecież On tam jest, tylko ja nie potrafię go dostrzec? Ale ludzie nie mówią o swej wierze na codzień, mam natomiast koleżanki, które wiarą żyją i dla nich normalne jest, że coś się odnosi do Boga, normlane jest to, że kiedy nie mogą sobie z czyms poradzić to proszą o modlitwę za nich. Dlatego nie wiem którą z dóg wybrać?

Odpowiedź:

1. Strony ze spisami zakonów żeńskich znajdziesz na przykład TUTAJ albo TUTAJ

2. Wyboru drogi życiowej nikt nie dokona za Ciebie. Pamiętaj jednak, że małżeństwo czy zakon nie są gorsze czy lepsze. Są inne. Potrzebni są ci modlący się w zakonach kontemplacyjnych. Bez ich trudu świat byłby zapewne znacznie gorszy. Potrzebne są siostry posługujące chorym, biedynym czy prowadzące szkoły i przedszkola. Są dla wielu widomym znakiem obecności Boga w świecie. Przypominają, że to życie jest tylko wstępem do życia wiecznego. Wreszcie są potrzebni święci świeccy, którzy woim życiem, pracą, spełnianiem codziennych obowiązków pokażą małodusznym, że można żyć w XXI wieku i być dobrym chrześcijaninem. Masz do wyboru wiele dobrych możliwości. Pamiętaj co napisano wcześniej: te drogi nie są lepsze lub gorsze. Są inne. Każda z nich jest wyborem miłości...

J.