Gość 21.07.2017 09:00

Szczęść Boże!

Mam pytanie.

1.Czy przystępując do sakramentu pokuty trzeba po nim przyjąć bezpośrednio Komunię Świętą, czy można po prostu wyjść z kościoła?
2. Czy w momencie, kiedy jest taka możliwość aby przyjąć Komunię Świętą, bo właśnie wchodząc do kościoła jest wtedy udzielana, choć nie było się od początku Mszy? Czy w takiej sytuacji potrzebne jest jakieś krótkie przygotowanie i jak je uczynić, aby mimo wszystko, zawsze godnie przyjmować Pana Jezusa?
3.Czy Maryję możemy nazywać Królową Wszechświata i czy na pewno przysługuje jej taki tytuł? Wiem, że Maryja jak żaden inny człowiek, miała ogromny współudział w odkupieniu świata. Ale czy nazywanie Maryi Królową nie stawia Jej za "blisko" chwały Jezusa-Króla Wszechświata? Nie bardzo rozumiem, dlaczego cześć Maryi można podnosić do takiej rangi.

Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam, z Bogiem.

Odpowiedź:

1. Można wyjść. Kiedy do najbliższej Mszy jest kilka godzin to nie ma nawet innego wyjścia. 

2. W tygodniu można przyjąć Pana Jezusa nie będąc na całej mszy. Zawsze jednak należy się do przyjęcia Komunii przygotować. Modlitwą. Tak zupełnie z marszu to chyba jednak nie powinno się przyjmować Komunii. Jak konkretnie modlitwa ma wyglądać nie powiem, bo modlitwa i przygotowanie do Komunii to nie kręcenie młynkiem modlitewnym, żeby można było powiedzieć, że trzeba osiem razy w lewo, a potem trzy razy w prawo i tak pięć razy. Modlitwa to spotkanie z Bogiem!

3. Maryję nazywamy królową nieba i ziemi. Zobacz TUTAJ

J.