Arek 20.07.2017 08:57

Szczęść Boże!

1. Czy grzechem w ogóle jest czynność kradzieży w grze komputerowej?

2. Czy grzechem jest kopiowanie na własny użytek pliku gry
(np. aby zachować zapisany stan rozgrywki, aby od nowa jej nie przechodzić), oraz edycja w kodzie źródłowym, itp (np, aby ułatwić sobie rozgrywkę, czy odblokować niektóre jej elementy). Wydaje mi się, że jeśli robimy to na użytek własny to nie, ale w trakcie instalacji akceptuje się umowę licencyjną, przez co mam wątpliwości natury grzechu.

3. Głupie pytanie, ale strasznie mnie nurtuje. W internecie słyszałem, że niby w Watykanie postała machina, która ponoć pokazywała obraz z przeszłości. Zainteresowała mnie jedna rzecz, otóż według autora artykułu/filmu, "W 1988 roku Watykan zagroził ekskomuniką wszystkim ludziom korzystającym z urządzenia o opisanych właściwościach". Czy faktycznie Watykan zagroził taką karą i czy pragnienie o stworzeniu takiego wynalazku jest w takim wypadku grzechem.
Nie żebym wierzył w powstanie takiej machiny. (...)

Bóg zapłać!

Odpowiedź:

1. Nie.

2. Nie.

3. Faktycznie, głupie pytanie. Ale chodzi na pewno o oglądanie obrazów z przeszłości? No bo ja np. oglądałem wczoraj filmik, który nagrałem dwa lata temu. Taka ruszająca się widokówka, panorama z górskiego szczytu. To miałby być grzech?

J.