Gość 06.12.2016 17:26

Czy można się modlić o to i ufać, że tak będzie ?
Chodzi tu o modlitwe w małzenstwie o to, żeby Bóg pozwolił się kochać małżonkom bardzo często, niemal codziennie bez zażywnia antykoncepcji i żeby mieli oni w życiu zaplanowaną rodzinę , np dwoje dzieci? Zadałem wcześniej pytanie w tej tematyce, teraz chciałbym rozwinąć poprzednie pytanie.
Czy jest też możliwość, że taka modlitwa nie obrazi Boga i że On wysłucha takiej modlitwy. Mam bowiem dość duże potrzeby seksualne, moja ukochana także i chciałbym się z nią po ślubie kochać bardzo często, i to nie jest tak, że zamykam się na przyjęcie nowego życia , ale chciałbym mieć 2-3 dzieci a nie np 10, jesli całe zycie kochałbym się z żoną codziennie
Nie chce by przejawiał się przeze mnie egoizm , chodzi mi o połączenie poszanowania ładu Bożego , a także podjęcie regularnego współżycia i posiadania liczby potomstwa , które będę w stanie dobrze wychować i zapewnić im odpowiedni byt.

Odpowiedź:

Jak odpowiedziałem we wcześniejszej odpowiedzi, jest możliwość korzystania z naturalnych metod planowania rodziny. Wymagają one jednak okresowej abstynencji. Chodzi o czas, gdy zgodnie z cyklem kobieta może począć..

J.