BORYS 05.12.2016 10:34

Proszę o odpowiedź na pytanie jak się zachować w konkretnej sytuacji. Najlepiej będzie, jeśli Odpowiadający spróbuje sam postawić się w podobnej sytuacji, żeby lepiej zrozumieć problem.

Proszę sobie wyobrazić, że stara się Pan z żoną o dziecko. Żona jest zdrowa, a problem tkwi po Pana stronie. Zbyt mała ilość plemników. I właśnie dziś jest owulacja i na wieczór zaplanowali Państwo stosunek z nadzieją na zapłodnienie. Czeka Pan na żonę w domu, ale żona się spóźnia. Wraca ciężko pobita i mówi, że została zgwałcona. Wiezie Pan żonę do lekarza, na obdukcję i pobranie wymazu, zawiadamia policję. Lekarz proponuje tabletkę antykoncepcyjną, żeby zapobiec ciąży z gwałtu. Żona zostawia decyzję Panu.

Co można w takiej sytuacji zrobić? Trzeba odmówić antykoncepcji i zgodzić się na ciążę z gwałtu? Zachować dziecko i je wychowywać, czy oddać do adopcji? Czy można w ramach mniejszego zła przyjąć antykoncepcję, która ma nie dopuścić do zapłodnienia? Co Pan by zrobił?

Odpowiedź:

Nie zachęcałbym żony do wzięcia tabletki mającej wywołać poronienie. Wręcz przeciwnie. A decyzję, czy dziecko wychowywać czy oddać do adopcji odłożyłbym na późniejszy czas. Bo pośpiech jest złym doradcą.

J.