Gość 04.12.2016 18:51

1. Czy pożyczanie gier jest grzechem?
2. Czy jeśli w mojej głowie pojawi się myśl skierowana do szatana np z jakąś prośbą czy układem, nagle przeleci bo się na niej nie skupiam a dopiero później tak "oficjalnie" mówię Jezusowi, że nie chcę żadnych paktów z szatanem i takich myśli, to mam się czym przejmować?
3. Czasami gdy długo siedzę w nocy przed telefonem i później zasypiam to przy zasypianiu tak jakbym "słyszał" w mojej wyobraźni jakiś głos, są to rzeczy głupie, albo jakby w nieznanym mi języku (tak miałem, gdy do późnych godzin robiłem zadania z niemieckiego). Oprócz tego kilka razy w mojej wyobraźni tak bardzo blisko widziałem twarz znajomych osób. Myśli te nie są bluźniercze. Może być to jakaś ingerencja złego czy raczej efekt zmęczenia?

Dodam tylko, że kiedyś pani doktor stwierdziła, że jestem osobą znerwicowaną i za bardzo się boję. Pozdrawiam, z Bogiem!

Odpowiedź:

1. Chodzi o gry komputerowe? Bo pożyczanie zwyczajnych gier, np. "chińczyka" na pewno nie jest. Nie wydaje mi się, by w pożyczaniu gier komputerowych miały obowiązywać inne zasady...

2-3. Niechciane myśli, które przelatują przez głowę, nie są żadnym grzechem. Radziłbym to, co proponuje lekarz: więcej odpoczywania.

J.