Gość 19.02.2013 16:07

Witam, niedawno usłyszałam tezę, że postać bajkowa Hello Kity jest obrazem szatana.Stworzył ją ponoć zrozpaczony ojciec chorej na raka dziewczynki.W związku z tym mam dylemat,gdyż jestem cukiernikiem i zajmują się pieczeniem m.i. tortów urodzinowych.W obecnym czasie wiele dziewczynek wybiera torty z tą postacią.Czy mogę piec takie torty,czy raczej odmawiać? Wiem też,że szatan działa na różne sposoby,a ja nie chcę zostać mimowolnie jego narzędziem.

Odpowiedź:

Zdaniem odpowiadającego nie ma się co obawiać takiego symbolu. Hell - o - Kitty? No tak. W ten sposób można wytłumaczyć wiele rzeczy. Np. "Dzięki Ci, Boże, żeśmy bałwany  - Morza Czerwonego przeszli. Albo można powiedzieć, że w kolędzie jest mowa o łabędziech. Gdzie ? Druga zwrotka Triumfów Króla Niebieskiego rozpoczyna się od słów: Chwa łabądź  Nie tak?

Symbol sam w sobie nie niesie żadnych satanistycznych treści. Nie był też nigdy z czymś takim kojarzony na serio. To nie trzy szóstki czy odwrócony krzyż, mocno kojarzący się z satanizmem. Nie ma się co obawiać takiej ozdoby tortu.

J.