Ania 15.01.2013 01:35

1) Czy używanie kosmetyków marki Playboy to coś złego?
2)Będąc na sylwestrze oglądaliśmy teledyski, poprosiłam o puszczenie jednego z nich, bo piosenka jest fajna, ale w pewnym momencie kobieta odsłania piersi, domyślałam się że jeden z kolegów może na niego patrzeć i skomentować tą scenę i tak też zrobił. Czy w związku z tym nie powinnam prosić o ten teledysk i to że jednak o niego poprosiłam było grzechem?
3)Czy popełniam grzech idąc na koncert metalowy? Chodzi np o taką sytuację jak ostatnio- w sobotę przed WOŚP był organizowany koncert gdzie grały różne zespoły i pieniądze były zbierane na orkiestrę. Wokalista jednego z zespołów ewidentnie wygłupiał się wykrzykując jakieś teksty nawiązujące do szatana, zresztą były one bardzo wulgarne. Chwilę później wyszłyśmy z koleżanką z pubu. Zastanawiam się więc czy powinno się chodzić na tego typu koncerty, bo przecież taka sytuacja może się powtórzyć..

Odpowiedź:

1. Odpowiadający nie widziałby w tym nic złego. Kosmetyk to kosmetyk. Ale może jednak warto wybierać marki, które nie są tak jednoznacznie kojarzone z promowaniem niemoralności?

2. Nie powinnaś o taki teledysk poprosić. Kiedy człowiek wie, że z czegoś wyniknie zło, nie powinien tego czegoś chcieć...

3. Na koncerty wolno chodzić. Warto chyba jednak, gdy na scenę wchodzi artysta używający wulgaryzmów czy gloryfikujący szatana po prostu wyjść. To powinno dać trochę do myślenia tym, którzy próbują na wulgaryzmach czy satanizmie zbić artystyczny kapitał...

J.