Katolik,, wazne!:D 02.05.2012 12:13

Szczęść Boze! ostatnio zaintersowalem sie niebem i pieklem, i po obejrzeniu filmiku 23 min w piekle odczuwam strach, ze tam trafie ja bądź moi bliscy. Wszyscy oczywiscie jestesmy wierzący na szczescie , robimy wszystko aby jak najrzadziej grzeszyc ale wiadomo grzech śmiertelny wcale nie trudno jest popelnic:( jednak czytalem tez ze jak kto umrze majac grzech powszedni do tez idzie do piekła...a wiadomo kazdy czlowiek upada. Zyje teraz w lęku i strachu:/ Jednak z drogiej strony wiem, ze Biblia mowi, ze kto wierzy w Boga i Chrystusa, ma zycie wieczne w niebie, mam mętlik, prosze o kilka słow..pozdrawiam.

Odpowiedź:

1. Grzech śmiertelny popełnia ten, kto świadomie, dobrowolnie, w ważnej sprawie łamie Boże prawo. Rzeczy może względna, ale dobremu człowiekowi raczej nie tak łatwo go popełnić.

2. Grzechy lekkie (powszednie) nie niszczą przyjaźni z Bogiem. Nie jest prawdą, aby uniemożliwiały osiągnięcie nieba.

3. Proszę starać się żyć jak najlepiej. Gdyby zdarzył się grzech ciężki - jak najszybciej wzbudzić żal i pójść do spowiedzi. Przede wszystkim proszę prosić Boga o to, by przyjął Cię i Twoich bliskich do nieba. Proszę złożyć w Nim swoją ufność...

J.