BhNtY 22.03.2012 19:51

Szczęść Boże!
Mam parę problemów.
1. Czy granie w grę, w której występują diabły i anioły i się z nimi walczy, bądź nimi gra to jest to grzech (ciężki?)?
2. Jak byłem mały to byłem w restauracji i był tam taki jakiś wazon i w nim były koreczki od wina, tak chyba dla ozdoby. A ja sobie wziąłem trochę tych koreczków ( nie wiedziałem wtedy, że to może być grzech) i mam je do dzisiaj. Czy to był grzech i czy mam je oddać? Myślę, że nikomu już chyba na tym nie zależy.

Odpowiedź:

Odpowiadający nie zna gry o której mówisz. Musisz sam ocenić, czy przypadkiem ta gra jednak w jakiś sposób Cie nie demoralizuje. Bo jeśli np. w grze czymś normalnym byłoby, że trzeba zgwałcić kobietę i rozbić głowę jej dziecku, to nie wierzę, że zrobienie czegoś takiego - choćby tylko w grze - pozostaje bez wpływu na ludzką naturę...

W grach zabijanie zabijaniu nierówne. Gdy wcielasz się w postać bohatera, który ratuje innych, to nawet zabijając złoczyńców cały czas jesteś bohaterem. W codziennym życiu też mógłbyś tak postąpić. Jeśli gra wychwala spryt czy sprawność przestępcy - np. chodzi o ucieczkę z więzienia - to też jeszcze ujdzie, bo nie chodzi o zabijanie, tylko o ucieczkę. Gdy jednak w grze trzeba zrobić coś złego, choć można by inaczej, to nie wierzę, że nie ma to demoralizującego wpływu na gracza.

2. Spytaj spowiednika.

J.