1234567 22.03.2012 15:55

1.Czy można ściągać różne piosenki z internetu takie wykonania na żywo albo akustyczne albo covery których nigdy nie nagrał ten wykonawca do sprzedawania, albo po prostu jakieś piosenki studyjne ktorych nie ma na żadnej płycie?

2.Czy można ściągać jakieś piosenki na kom. przez taka specjalna do tego robienia aplikacje?

3.Czy trzeba sprostowywać jakieś plotki które przypomniały mi się teraz a były jakieś kilka lat temu i ja tego nie wymyśliłam i nie pamiętam czy mówiłam je. Albo czy trzeba sprostowywać coś co kiedyś powiedziałam i nie wiem czy ktoś mógł to jakoś inaczej zrozumieć?

4.Czy jak przez przypadek zobacze jakieś dziwne zdj albo coś to to grzech?

Odpowiedź:

1-2. Odpowiadający nie widzi w tym problemu moralnego, o ile - zgodnie z polskim prawem - jest to wykorzystywane do użytku osobistego. Nie w celu sprzedaży.

3. Spytaj spowiednika. Odpowiadający nie wie co z robić w sytuacji, kiedy sama nie wiesz czy coś mówiłaś czy nie. Bo jak zaczniesz prostować coś, czego nie powiedziałaś, to dopiero zacznie się dociekanie na temat tego, co niby prostujesz.

Nie prostuj rzeczy, co do których obawiasz się, że ktoś coś źle zrozumiał. Owszem, kiedy rzecz dzieje się aktualnie, wtedy ma sens jasne powiedzenie o co chodzi. Ale nie możesz odpowiadać za to, że przed laty zostałaś źle zrozumiana. Chyba że widzisz, że to nieporozumienie ma jakieś skutki dzisiaj. Np. widzisz, ze ktoś powołuje sie na Twoją niby wypowiedź, którą żle zrozumiał.

4. Zobaczenie "dziwnego" zdjęcia przez przypadek nie jest grzechem. Chyba że ktoś potem sam, dobrowolnie się na oglądaniu tego zdjęcia zatrzymuje. "Przez przypadek" znaczy przecież "niedobrowolnie"...

J.