Gość526 24.02.2012 17:52

Witam, mam 14lat i mam kilka pytań:
1. Zdarzyło mi się, że nie byłam dłuższy czas u spowiedzi. Wtedy odczuwałam, jakby brak potrzeby, żeby do tego sakramentu podejść, mimo licznych grzechów. Jak z takiego stanu wyjść i "przekonać" się do pójścia do spowiedzi ? I czy jest to coś bardzo złego?
2. Wiem, że w niebie będzie nam dobrze i będziemy tam szczęśliwi. Ale czasami jak pomyśle, że nie będzie tam zwierząt i muzyki to ogarnia mnie jakiś smutek i niechęć. Do tego bardzo boje się wieczności. Jest to dla mnie takie przerażające. Jak pokonać ten strach?
3.Czy sama chęć do grzechu: mówię Bogu, że chcę zgrzeszyć, ale się powstrzymuje albo odrzucam ten grzech to jest wtedy też grzech ciężki.
4. Czy nieczyste myśli typu, że ją przyciągam za chwile odrzucam i tak w kółko to grzech ciężki?
6.Nigdy jeszcze nikt mnie nie pocałował( w sensie chłopak, bo w rodzinie to się nie raz zdarza ;). Bardzo bym tego chciał, ale obawiam się, że moge w tym czasie odczuć podniecenie seksualne. Czy wtedy to też będzie grzech?
7. Czy jak patrzymy w lustro i patrzymy i patrzymy i ogólnie się sobie podobamy i jesteśmy pewni swojego wyglądu to grzech pychy?
8. Czy myślenie, że wyglądamy sexy to coś złego? Jeżeli to grzech to jaki?

Dziękuję za odpowiedź :)

Odpowiedź:

Odpowiem według kolejności zadawanych pytań:
1.  Spowiedź jest oczyszczaniem naszej duszy, czyli robieniem porządku z naszym życiem. Jest niebezpieczeństwo, że możemy się do bałaganu przyzwyczaić, ale to nie zmienia faktu, że nie jest to stan normalny. Z spowiedzią jest jak z sprzątaniem jeśli jest częste to szybkie i łatwe. Musisz sobie zadać pytanie, czy zależy Ci by być człowiekiem, który się rozwija? Jeśli tak, to warto przygotować się do spowiedzi. Poproś bliską osobę o modlitwę w Twojej intencji. Świadomość, że nie jesteśmy sami w zmaganiach z grzechem pomaga i motywuje.

2. Niebo jest stanem wiecznej szczęśliwości, więc nie martwmy się, że czegoś tam może brakować. Z pewnością nie będziemy się tam nudzić.

3 i 4. Wewnętrzne pozwolenie na grzech jest wejściem w dialog z pokusą, choć jeszcze niekoniecznie jest grzechem Powinnaś oddalać od siebie takie myśli, które wiesz, że mogą Ci zaszkodzić.

6. Pocałunek jest wyrazem miłości, dlatego jest zarezerwowany dla osób pewnych swych relacji. Myślę, że warto z nim poczekać, tym bardziej, że masz podejrzenia, że mogą rozbudzić w Tobie pragnienia, których nie będziesz mogła zaspokoić.

7 i 8 Nasz wygląd jest darem Boga, mamy się sobie podobać nie jest to grzech. Grzechem może być przesadne dbanie o swój wygląd, bądź zbyt mocne podkreślanie swych cech kobiecych lub męskich w celu prowokowania innych osób.

XMP